پنتوباربیتال :خودکشی با باربیتورات‌ها

پنتوباربیتال یک باربیتورات است که بعنوان مسکن یا خواب‌آور کوتاه‌اثر یا کنترل تشنج در موارد اورژانسی و یا در دامپزشکی برای بیهوشی حیوانات بکار می‌رود و دوزهای بالای آن از طریق توقف دستگاه تنفس موجب مرگ می‌شود. این دارو بصورت اسید آزاد یا نمک سدیم و کلسیم آن تهیه می‌شود. اسید آزاد آن بمیزان جزئی در آب و اتانول حل می‌شود.

خودکشی با پنتوباربیتال

پنتوباربیتال در دوز بالا موجب مرگ می‌شود و برای اتانازی انسان ها و حیوانات بصورت منفرد یا ترکیب با مواد دیگری چون فنیتوئین همراه می‌شود که یک محلول تزریقی  برای اوتانازی حیوانات و انسان‌ها است.

در هلند پروتکل استاندارد خودکشی به کمک پزشک تزریق داخل وریدی تیوپنتال(پنتوتال) برای بی‌‌هوشی و سپس برومید آلکورونیوم یا پانکورونیوم برای توقف تنفس است. یک محلول خوراکی غلیظ 100 میلی‌لیتری حاوی 9 گرم پنتوباربیتال بهمراه یک شربت قند در محلول 20 درصد الکل محلول استاندارد مورد استفاده در خودکشی بیماران است.

دوز خوراکی خودکشی در ایالت اورگون آمریکا نیز ‌مصرف 10 گرم بصورت محلول است. این مقادیر بمراتب بالاتر از دوز مورد استفاده در مداوای صرع است.

سکوباربیتال و پنتوباربیتال

نوشتجات و وب سایت‌ها معمولاً دو داروی سکوباربیتال (Secobarbital) و پنتوباربیتال (Pentobarbital) را به عنوان مؤثرترین باربیتورات‌ها برای مرگ سریع و بدون درد ذکر می‌کنند.

دومین داروی ذکر شده یک مسکن قوی است که برای بی‌خوابی های شدید و درازمدت تجویز می شد. این دارو دیگر در کشورها تجویز نمی شود.

نمبوتال (Nembutal) در حال حاضر به عنوان گزینه‌ای برای اتانازی در کشورهایی که اتانازی قانونی است استفاده می‌شود . و در نتیجه این دارو در کشورهای یگر برای کسانی که آرزو دارند زندگی خود را خاتمه بدهند انتخاب تعجب برانگیزی نیست.

این دارو با توجه به اثر گذاری شدید به شدت کنترل می‌شود و در نتیجه مشکل است که بتوان به آن دست یافت و تقریباً غیرممکن است که بتوان آن را به صورت قانونی بدست آورد.

ویدئویی از نحوه عملکرد پنتوباربیتال در سازمان دیگنیتاس

 همانطور که در فیلم بالا دیده اید این دارو سالهاست که توسط هیچ شرکتی تولید نمی شود و منسوخ شده است و فقط  توسط داروسازی های خصوصی به صورت سفارشی در کشورهایی که اتانازی قانونی است تولید می شود.پس توجه کنید که اگر به دنبال تهیه این دارو هستید به سودجویان در خیابان ناصرخسرو و اخیرا در صفحات اینترنتی اعتماد نکنید.

سایر باربیتول ها

نیچک و استوارت ادعا می‌کنند که هم 10 گرم فنوبارب (Phenobarb) (250 قرص 30 میلی گرمی)  کشنده است، و احتمالاً به دست آوردن آن‌ نسبت به نمبوتال راحت‌تر است. آن‌ها همچنین اشاره می‌کنند که دیلانتین (Dilantin) در صورت مصرف می‌تواند میزان تاثیر را افزایش دهد.

پنتوتال تزریقی با نام های (تیوپنتال ،تیوپنتال سدیم ، نسدونال یا ویال تیوپنتال) به دلیل داشتن اسید تیوبارب برای بیهوشی در اتاق عمل دارای اثر گذاری سریع و کوتاه مدت می باشد و مصرف خوراکی نوع تزریقی آن به دلیل تاثیرگذاری سریع باعث کاهش فعالیت ارگان های حیاتی بدن از جمله دستگاه گوارش می شود و فرصت جذب کامل دارو در صورت مصرف خوراکی نوع تزریقی آن وجود ندارد و (رجوع شود به موارد کلیدی در خودکشی با دارو) احتمال عدم موفقیت و آسیب وجود دارد.

www.000webhost.com