روان درمانی افسردگی

روان درمانی اشکال مختلفی دارد. اطلاعات در خصوص هر نوع از آن‌ها را می‌توانید در بخش روش‌های روان درمانی بیابید. درمان‌های گفتاری به بیماران کمک می‌کنند تا بینشی برای حل مشکلات خود با استفاده از بده بستان گفتاری با روان درمانگر خود بیابند. درمان‌های رفتاری به بیماران کمک می‌کنند تا رفتارهای تازه‌ای بیاموزند که منجر به رضایت بیشتر در زندگی شود و آن‌ها رفتارهای غیرمفید را از یاد ببرند.

 

درمان روانشناختی

درمان اختلالات روحی، احساسی، شخصیتی و رفتاری با استفاده از روش‌هایی مانند گفتگو کردن با شخص بیمار، گوش دادن به حرف‌های بیمار و راهنمایی کردن او است. این درمان روشی است که توسط درمانگری آموزش دیده به شکل حرفه‌ای، با توجه به خاستگاه «اختلال تحت درمان»، انجام گیرد. روان درمانگری بر دوپایه «رابطه» و «ارتباطات» به شکل کلامی و غیرکلامی استوار است. رابطه‌ای حرفه‌ای بین بیمار و درمانگر است که مبتنی بر اصالت، جدیت، صمیمیت و آزادی است.

این روش کاربرد آگاهانهٔ روشهای بالینی و «مواضع میان فردی» است که از اصول روانشناسی رایج حاصل شده و هدف آن کمک به درمانگیران است که رفتارها، شناختها، هیجانها، و دیگر ویژگی‌های فردی خود را، در جهت درمان مطلوب تغییر دهند. این درمان دارای سبکهای گوناگونی است به صورت نمونه برای درمان ترس ) روان درمانی به «سبک رفتاری» از چهار شیوهٔ حساسیت زدایی منظم، غرقه سازی، سرمشق گیری و تنش کاربردی کمک می‌گیرد. در درمان اختلالهای شخصیت، روان درمانی تحلیلی یا روانکاوانه کاربرد دارد.

روان درمانی افسردگی

تحقیقات نشان می‌دهد که دو روان درمانی کوتاه مدت،یعنی روان درمانی میان فردی و رفتاری-شناختی خصوصاً برای بعضی از اشکال افسردگی مفید هستند. درمان میان فردی برای تغییر روابط میان فردی ای که منجر به افسردگی می‌شوند یا افسردگی را افزایش می‌دهند ،موثر است. درمان رفتاری-شناختی به تغییر شیوه‌های منفی تفکر و رفتار که منجر به افسردگی می‌شوند کمک می‌کند.

انتخاب روان درمانگر

انتخاب نوعی از روان درمانی، یا حتی انتخاب یک روان درمانگر بسیار مشکل است. بهتر است که ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و سپس از او یک روان درمانگر تخصصی بخواهید. پزشک شما همچنین شاید قادر باشد به شما توصیه کند که کدام یک از این درمان‌ها با توجه به بیمه‌ی درمانی شما رایگان یا کم هزینه‌تر است.
در بسیاری از کشورها و شهرها مراکز خدمات روان درمانی وجود دارد، که شما می‌توانید با یک نفر در این خصوص مشورت کنید تا به شما روان درمانگر مناسب در محل سکونتتان را معرفی کنند.

توصیه

روان درمانی یک سرمایه گذاری زمانی است که البته ممکن است شما برای جلسات درمانی هزینه نیز بپردازید. طی جلسات درمانی اولیه مهم است که از روان درمانگر خود بپرسید که او چگونه می‌تواند به شما کمک کند . شما به چند جلسه درمانی با روان درمانگر خود احتیاج دارید تا این حس را بدست آورید که آیا فکر می‌کنید او برای شما مناسب است یا خیر.

نتیجه

اگر هم اکنون یک روان درمانگر دارید و قصد خودکشی دارید، بهتر است این مسأله را با او در میان بگذارید. بر اساس اینکه چند وقت شما با روان درمانگر خود بوده‌اید، ممکن است لازم باشد اینکه تغییر درمانگر برای شما بهتر است یا خیر را با او یا پزشک دیگری در میان بگذارید. به خاطر بسپارید که به علت اینکه یک روان درمانگر خاص ، یا یک شیوه‌ی خاص از روان درمانی برای شما جواب نمی‌دهد، به این معنی نیست که همه‌ی آن‌ها جواب نخواهند داد. شیوه‌های مختلفی از روان درمانی و تعداد زیادی از متخصصین روان درمانی وجود دارد. گاهی ارزش دارد که برای مدتی سرسختی از خود نشان دهید.

www.000webhost.com