ريشه خودكشی مردان در مشكلات احساسی دوران كودكی

روانشناسان اعلام كردند: ريشه خودكشی مردان را باید در مشكلات احساسي دوران كودكي آنها جستجو کرد .
روانشناسان فنلاندي در پژوهشي دريافته‌اند: بسياري از مرداني كه دست به خودكشي مي‌زنند در دوران كودكي با مشكلات احساسي دست به گريبان بوده‌اند.

ريشه خودكشی در دوران كودكی

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، بر اساس نتايج اين تحقيق جديد، پسران نوجوان و مردان جواني كه اقدام جدي براي خودكشي مي‌كنند اغلب در سن هشت سالگي دچار مشكلات احساسي بوده‌اند در حالي كه بيشتر زناني كه اقدام به خودكشي مي‌كنند اغلب به دليل ابتلا به افسردگي پس از بلوغ دست به اين كار مي‌زنند.
در اين تحقيق تقريبا از هر پنج مردي كه اقدام به خودكشي كرده بودند چهار نفر در دوران كودكي با مشكلات احساسي مواجه بوده‌اند.

محققان براي دستيابي به اين نتايج از شواهد و مدارك تحقيقاتي حاصل از معلمان و والدين اين مردان استفاده كردند.

دكتر آندره سوراندر پژوهشگر بيمارستان دانشگاه توركو در فنلاند و دستياران وي در اين تحقيق دريافته‌اند: بيشتر مرداني كه دست به خودكشي زده‌اند و يا پس از اقدام به خودكشي نياز به مراقبت‌هاي ويژه و شديد در بيمارستان داشتند در سن هشت سالگي دچار مشكلات و اختلالات شديد روانپريشي بوده‌اند.

محققان تاكيد كردند: نكته جالب توجه در پژوهش‌ها اين بود كه نشان داد عامل محرك اقدام به خودكشي در زنان و مردان متفاوت است.نتايج اين پژوهش در نشريه آرشيو «روانپزشكي عمومي» به چاپ رسيده است.

در اين تحقيق ۵ هزار و ۳۰۲ نفر كه در سال ۱۹۸۱ به دنيا آمده بودند، تحت مطالعه قرار گرفتند كه از اين تعداد ۲۷ مرد و ۲۷ زن تا سن ۲۴ سالگي اقدام به خودكشي كرده بودند. هم چنين از بين افرادي كه خودكشي كرده بودند ۱۳ مرد و ۲ زن جان خود را از دست دادند.

بر اساس آمار سازمان جهاني بهداشت، سالانه ۸۷۷ هزار نفر در جهان خود را مي‌كشند و مردها از روشهاي مرگبارتري براي اين منظور استفاده مي‌كنند.

www.000webhost.com