پرسش‌های متداول

 چگونه از خودکشی دیگران جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از خودکشی دیگران بستگی به شرایط فرد متمایل به خودکشی دارد اما به طور کلی اولین اقدام برای پیشگیری از خودکشیِ شخص، گوش دادن به صحبت های فرد متمایل به خودکشی بدون قضاوت و نصیحت کردن است و در قدم بعدی مجاب کردن فرد برای مراجعه به روانپزشک یا روانشناس می باشد.

لینک های زیر را مطالعه کنید

چگونه از خودکشی جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از خودکشی احتیاج به تلاش های شخصی در بعد روانی و فیزیکی دارد. از مدیتیشن و مشاوره تا دارودرمانی روش های زیادی برای کاهش امیال خودکشی وجود دارد. برای آگاهی بیشتر لینک های زیر را مطالعه کنید

سالانه چند نفر در ایران خودکشی می کنند؟

به طور میانگین روزانه بیش از 13 خودکشی موفق در ایران اتفاق می افتد.

رجوع شود به مطالب زیر

کشنده‌ترین روش های خودکشی کدامند؟

منظور از کشنده ترین روش های خودکشی روش هایی هستند که منهای میزان درد و رنج‌شان، در صورت انجام شدن از قطعیت بالایی در کشندگی برخوردارند. روش های زیر از کشنده ترین روش های مرسوم می باشند.

روش‌های خودکشی آسان کدامند؟

اگر منظور از آسان بودن روش، تهیه آسان مقدمات روش می باشد؛ روش های زیر را می توان به عنوان روش‌های خودکشی آسان معرفی کرد. لازم به ذکر است آسان بودن تهیه مقدمات به معنای قطعیت و بی درد بودن روش خودکشی نمی باشد.

کدام‌یک از روش‌های خودکشی بدون درد و خونریزی می‌باشند؟

روش های زیر از بی دردترین روش های خودکشی می باشند که منجر به خونریزی نمی شوند.

آیا افرادی که درخیابان ناصرخسرو ویا در فضای مجازی (اعم از شبکه‌های اجتماعی یا وب‌سایت‌ها) مدعی فروش داروهای خودکشی بدون درد ویا سیانور هستند، قابل اعتمادهستند؟

متاسفانه پیام‌هایی به ما رسیده که نشان دهنده سواستفاده این اشخاص از افرادی که قصد اقدام به خودکشی دارند می باشد. متاسفانه خبرهای غیرمستدل وب‌سایت های خبری زرد این تصور را ایجاد کرده است که دلالان ناصرخسرو توانایی تهیه این مواد و داروها را دارند. این اشخاص که اخیرا در فضای مجازی نیزفعال شده‌اند، در بهترین حالت داروهای تاریخ مصرف گذشته را با بارکدهای تقبلی به افرادی که قصد خودکشی دارند می‌فروشند. لذا اکیدا توصیه می‌شود به هیچ وجه به این اشخاص سوداگر و بی‌شفقت اعتماد نکنید، زیرا علاوه بر زیان مادی، امکان عواقب جسمانی و روانی غیرقابل جبران نیز وجود دارد.

خودکشی با قرص برنج چگونه است؟

خودکشی با قرص برنج یا همان آلومنیوم فسفید نه سریع است و نه بی درد و برخلاف تصور عامه کند و بسیار زجرآور می باشد و از قطعیت بالایی در کشندگی نیز برخوردار نمی باشد.

رجوع شود به خودکشی با قرص برنج

آیا خودکشی با سیانور سریع و بی درد است؟

خودکشی با سیانور (سیانید) برخلاف تصور عامه همیشه سریع نیست و به هیچ وجه بی درد نمی باشد.از مقیاس 0 تا 100 میزان درد این روش 50 می باشد.

لینک های زیر را مطالعه کنید

آیا روش دارزدن برای خودکشی قطعی است؟

بستگی به نحوه انجام این روش دارد اما به طور کلی این روش از 77 تا 88 درصد احتمال موفقیت برخوردار است.

رجوع شود به دارزدن

آیا دارزدن روش خودکشی بی دردی محسوب می شود؟

باز هم بستگی به این دارد که از روش دارزدن آویزش ساده یا دارزدن پرشی استفاده شود.

دار زدن پرشی به دلیل شکستن مهره های گردن و ایجاد ناهشیاری در کسری از ثانیه روش بی دردی محسوب می شود اما در روش دارزدن با آویزش ساده بستگی به موقعیت گره طناب دار دارد.اگر گره به صورتی باشد که پس از آویزش باعث فشرده کردن عروق اصلی خون به مغز شود درد کمی احساس می شود در غیر اینصورت درد خفگی و تقلای بدن اتفاق می افتد.

رجوع شود به دارزدن

خودکشی با کدام داروی تجویزی مناسب است؟

مسمومیت دارویی با داروهای تجویزی از قطعیت بالایی برخوردار نیستند.

رجوع شود به خودکشی با دارو

آیا خودکشی انتخاب درستی است؟

این سایت هیچگونه موضع گیری له یا علیه خودکشی ندارد اما توصیه می شود به همان میزان وقت که برای برنامه ریزی خودکشی و مقدمات روش ها گذاشته می شود، برای بهبود و پیشگیری از خودکشی نیز باید وقت گذاشته شود.

چه بسا افرادی که پس از انجام روشی کشنده در واپسین لحظات از اقدام خود پشیمان شده اند و چه بسا افرادی که بدون تحقیق و آگاهی با اقدام به خودکشی تنها باعث می شوند که یک عمر را با آسیب های غیرقابل جبران روانی و جسمانی سر کنند.

www.000webhost.com