خودکشی با پریدن زیر قطار / مترو

در بریتانیا پریدن زیر قطار برای 3.5 % تمام خودکشی‌ها گزارش شده است. در ایالات متحده نیز این آمار قابل ملاحظه است.البته در بعضی از کشورهای اروپایی که شبکه‌ی ریلی گسترده‌ای دارند و قوانین کنترل اسلحه‌ی سختی دارند این روش محبوب‌تر است. در آلمان 7% خودکشی‌ها بر روی ریل انجام می‌شود.

آمار کشندگی پریدن زیر قطار

پیدا کردن آمار قابل اعتماد در خصوص احتمال کُشندگی تصادف کردن با یک قطار روزمینی یا قطار زیرزمینی (مترو) مشکل است. ویکیپدیا نقل می‌کند که 90 درصد نرخ کُشندگی پریدن در جلوی یک قطار سریع‌السیر (نه وقتی که سرعتش را در ایستگاه کم می‌کند) است، و 67% برای قطارهای زیرزمینی است چرا که مردم عموماً هنگامی که قطار در حین رسیدن به ایستگاه سرعتش را کم می‌کند اقدام به پریدن می‌کنند.

بنا به نقل قول‌ها سهولت پریدن زیر قطار زیرزمینی شهری یا قطار روزمینی آن را یک روش جذاب تبدیل کرده است، البته بار دیگر باید بر غریزه‌ی حفظ نفس برای پریدن غلبه کرد. پریدن، درست وقتی که قطار از تونل خارج می‌شود جای مناسبی برای این اقدام است چرا که راننده‌ی قطار فرصت کمی برای کشیدن ترمز اضطراری پیدا می‌کند.

پریدن زیر قطار به عنوان یک روش خودکشی محتملاً بیشتر برای تعدادی از افراد دیگر آسیب روحی و روانی ایجاد می‌کند. آسیب‌های روحی و روانی و استرس معمول‌ترین ناراحتی‌هایی است که رانندگان این قطار های گزارش داده‌اند. آن‌هایی که شاهد خودکشی بوده‌اند نیز ممکن است دچار شک و آسیب روحی روانی شوند چرا که این روش، روش بسیار خشونت باری برای مرگ است و با خون ریزی بسیار همراه است. بعد از این افراد کسانی که باید جنازه را جمع کنند و سرانجام مهتر از همه کسی که باید جنازه که به شدت دچار از شکل افتادگی شده است را تشخیص هویت دهد که احتمالاً دوست یا یکی از اعضای خانواده است، دچار صدمات روحی و روانی شدیدی می‌شوند.

عواقب خودکشی با پریدن زیر قطار در صورت ناموفق بودن

اگر این روش خودکشی فوراً منجر به مرگ نشود، در این صورت می‌تواند روش بسیار دردناکی برای مرگ باشد؛ و کسانی که نجات می‌یابند محتملاً دچار صدمات جدی‌ای شامل مواردی چون شکستگی استخوان‌ها تا قطع عضو و صدمه‌ی مغزی می‌باشد شوند. اگرچه شاید کسی این خودکشی را با تصویری از قطع شدن سر از بدن تصور کند، با این حال بدن ممکن است پس از برخورد با قسمت جلویی قطار پرتاب شود و سپس بین چرخ‌های قطار بیفتد، یا فقط یکی از اعضایش بین ریل گیر کند.

در بخش کشنده‌ترین روش‌های خودکشی ، یک تحقیق میانگین زمان مورد انتظار برای مرگ در این روش را 17 دقیقه تخمین میزند. تا زمانی که هشیاری به سرعت از بین برود، مرگ باید نسبتاً بدون درد باشد، اما اگر هشیاری از بین نرود می‌تواند روش بسیار دردناکی برای مرگ باشد.

نتیجه

نتیجه گیری نهایی این است که این روش اگرچه می‌تواند روش موفقیت آمیزی باشد، با این حال مشکلات و موانعی وجود دارند که باید حتماً آن‌ها را در نظر گرفت.

www.000webhost.com