خودکشی با کربن مونوکسید

در گذشته خودکشی با کربن مونوکسید و استفاده از اگزوز اتومبیل روش معمولی بود. چه این روش با روش نگه داشتن دائم موتور اتومبیل در فضایی بسته مانند گاراژ صورت می‌گرفت، یا با عبور دادن یک لوله مستقیماً از اگزوز به داخل اتومبیلی که مجدداً در حالت ایده آل در گاراژ بود. اما این‌ها متعلق به دورانی بود که کنترل‌های نشر گاز بر روی اتومبیل‌ها انجام نمی‌شد، اما امروزه سطح نشر گاز مونوکسید کربن بسیار کمتر از سابق است.

اگرچه دست یابی به مرگ با استفاده از این روش هنوز هم ممکن است، با این حال عموماً این روش به استفاده از اتومبیل‌های قدیمی احتیاج ندارد. این روش از آنجا که ممکن است بسیاری از چیزها غلط از کار درآیند مشکوک است و به همین دلیل دیگر به عنوان روشی موثر برای خودکشی نقل نمی‌شود، خصوصاً در کشورهایی مانند ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا که نشر گاز در اتومبیل به شدت کنترل می‌شود.

با این حال گاز مونوکسید کربن اگر دارای جمع شدگی بالایی باشد به شدت سمی است. این گاز همچنین بی بو و بی مزه است و منجر به ناهشیاری نسبتاً سریع و نهایتاً مرگ بی درد و آرام می‌شود. گرچه ممکن است وحشت‌زدگی کوتاهی با فهم اینکه بدن دیگر در هوا تنفس نمی‌کند وجود داشته باشد. پس از کشف جسد آرام به نظر خواهد رسید.

 

روش خودکشی با کربن مونوکسید

این روش(خودکشی با کربن مونوکسید) به قرار داشتن در یک فضای بسته و تولید مقادیر زیادی مونوکسید کربن وابسته است. خرید یک کپسول گاز مونوکسید کربن با استفاده از دستگاه تنظیم گاز یا دریچه یا ماسک گاز یک روش انجام این شیوه‌ی خودکشی است.

فضای بسته می‌تواند یک چادر پلمپ شده یا اتومبیل باشد، که در این صورت استون زمان مرگ را بین 5 تا 15 دقیقه تخمین میزند. مهم نیست که در فضای بسته برای شروع هوا وجود داشته باشد، چرا که با وجود انتخاب بین اکسیژن و مونوکسید کربن، هموگلوبین‌های موجود در خون همیشه ترجیح می‌دهند به کربن مونوکسید بچسبند و اکسیژن حیات بخش را نادیده بگیرند.

در کتابچه راهنما خودکشی آسان، نیچک زمان‌های مرگ بر اساس تمرکز گاز مونوکسید کربن را تخمین میزند و تمرکزی حداقل برابر با 1% (10000ppm) را توصیه می‌کند که باید مرگ را در زمانی بین یک تا سه دقیقه ایجاد کند. به همین دلیل او استفاده از یک مونوکسید کربن سنج را پیشنهاد می‌کند تا بتوان تمرکز حداقل یک درصدی را اندازه گرفت.

هشدار

در بسیاری از کشورها خرید کپسول مونوکسید کربن مشکل است. یک راه دیگر تولید گاز مونوکسید کربن استفاده از بخاری گازی در خانه است . استفاده از این روش اصولاً توصیه نمی‌شود و به شدت خطرآفرین است چرا که ممکن منجر به گازگرفتگی سایر افراد ساکن در خانه و یا آتش سوزی شود.

گاز مونوکسید کربن می‌تواند منجر به انفجار شود، بنابراین ضروری است که هیچ سیم برق یا لامپی، یا هر چیزی که می‌تواند بر اثر گاز منفجر شود در اطراف نباشد.

همچنین باید توجه داشت که گاز مونوکسید کربن به آسانی می‌تواند منجر به ایجاد صدمه به سایر افراد شود، بنابراین هرکسی که این روش را مورد استفاده قرار می‌دهد، باید مطمئن شود که خطری برای دیگران ایجاد نشود، مثلاً با قرار دادن یک علامت خطر در خارج از فضای بسته‌ای که شامل گاز مونوکسید کربن است.

بار دیگر، خطرات سلامتی در صورتی که این روش(خودکشی با کربن مونوکسید) قطع شود، بسیار جدی هستند و می‌توانند منجر به اختلال حافظه و پارکینسون، و همچنین جنون، روان پریشی، فلج و نابینایی شود. بنابراین ضروری است که اطمینان حاصل شود در این روش وقفه‌ای ایجاد نمی‌شود. به کسانی که جدا این روش را برای خودکشی در نظر می‌گیرند توصیه می‌شود ابتدا بخش کمکم کنید را بخوانند.

این روش مزایایی محدود نسبت به استفاده از هلیوم (رجوع شود به کیسه پلاستیکی و گاز) دارد، یعنی می‌توان آن را بدون استفاده از کیسه پلاستیکی یا ماسک گاز انجام داد که نسبتاً پیچیدگی‌های این روش را کمتر می‌سازد اما در کل روش کیسه پلاستیکی و گاز به این روش ارجحیت دارد.

 

www.000webhost.com