پیشگیری از خودکشی

بر اساس انجمن خودکشی شناسی آمریکا (AAS) تقریباً همه‌ی مردم در زمانی از زندگی خود به خودکشی فکر می‌کنند. تقریباً همه تصمیم می‌گیرند تا زنده بمانند زیرا به این درک می‌رسند که این بحران موقتی و پیشگیری از خودکشی ممکن است.

در هر صورت، مردم در میانه‌ی بحران معمولاً مشکل خود را به صورت غیرقابل حل تصور می‌کنند و احساس می‌کنند که کنترل را از دست داده‌اند.

پیشگیری از خودکشی : مشکلات

• نمی‌توانند درد را متوقف کنند.
• نمی‌توانند درست فکر کنند.
• نمی‌توانند تصمیم بگیرند
• نمی‌توانند راه حل خروجی بیابند.
• نمی‌توانند بخوابند، بخورند، یا کار کنند.
• نمی‌توانند از افسردگی رها شوند.
• نمی‌توانند غم را فراموش کنند.
• نمی‌توانند احتمالی برای تغییر بیابند.
• نمی‌توانند خود را ارزشمند بیابند.
• نمی‌توانند توجه یک فرد را به خود معطوف کنند.
• نمی‌توانند کنترل را بدست آورند.

پیشگیری از خودکشی : درمان افسردگی 

انجمن خودکشی شناسی آمریکا تخمین میزند که در حدود دو سوم افرادی که اقدام به خودکشی می‌کنند در زمان مرگ افسرده هستند. که البته چندان تعجب برانگیز نیست. اما آنچه تعجب برانگیز است این است که درمان افسردگی در 60 الی 80 درصد مواقع موثر است.

احتمال اینکه کسی که از یک ناهنجاری افسردگی درمان نشده ی حاد رنج می‌برد اقدام به خودکشی کند در حدود 20 درصد (یک نفر از هر پنج نفر) است. و احتمال خودکشی در بین بیماران درمان شده 0.1 درصد (یک نفر از هر 1000 نفر) است.

باور شما

احتمالاً فکر می‌کنید که اگر درمان این قدر موثر است، لابد عده بسیار کمتری از مردم اقدام به خودکشی می‌کردند. با این حال بر اساس سازمان بهداشت جهانی، کمتر از 25% از افراد دچار افسردگی درمان مناسب و کافی دریافت می‌کنند.

متأسفانه اعتقاد به اینکه شرایط شما «غیرقابل درمان» است معمولاً بخشی از ناامیدی‌ای است که با افسردگی حاد همراه می‌شود. اما آنچه شما باور دارید با واقعیات متفاوت است. پس در کل پیغام روشن این بخش این است:
افسردگی قابل درمان است، و پس از درمان موثر احتمال احساس تمایل به خودکشی به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد .
البته افسردگی تنها دلیل اقدام به خودکشی نیست. خودکشی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد (برای اطلاعات بیشتر مراجعه شود به دلایل پشت خودکشی) اما دلایل شما هرچه باشند، احتمال زیادی وجود دارد که شکل خاصی از درمان موثر برای آن وجود داشته باشد . پس به مطالعه ادامه دهید.

پیشگیری از خودکشی و شرایط پزشکی

حتی اگر شما این مطالب را می‌خوانید و از شرایط پزشکی حادی رنج می‌برید، که درمانی برای آن وجود ندارد، به شدت توصیه می‌کنیم تا به مطالعه ادامه دهید. تظاهر نمی‌کنیم که میدانیم زندگی کردن در رنج جسمانی دائمی چگونه است. میدانیم که هرکس در رنج شدید می‌خواهد لااقل به تمام کردن زندگی خود فکر کند. اما شما باید این مطالب را به یک دلیل بخوانید.

ذهن شما باید برای امید باز باشد. حتی کسانی که در رنج جسمی یا با معلولیت هستند هنوز هم می‌توانند دلیلی برای زندگی بیابند. به شما توصیه می‌کنم تا فیلم جان کندی و کریستوفر ریو را ببینید (مراجعه شود به این فیلم را تماشا کنید در بخش دوره های بهبود شخصی )،  چرا که کسانی که در رنج هستند کارهای شگرف و الهام کننده‌ای با زندگی خود انجام داده‌اند و شما شاید با خواندن زندگی آن‌ها الهام بگیرید.

پیشگیری از خودکشی : از دست دادن امید

چیزی که در خصوص افراد متمایل به خودکشی به ذهنمان می‌رسد این است که آن‌ها امید خود را از دست داده‌اند. اینکه چیزی بتواند انجام شود که تا آخر عمر تفاوتی ایجاد کند.

بسیاری از کسانی که در این سایت آمده‌اند درمان‌های ضد افسردگی یا اشکال دیگر درمانی را تجربه کرده‌اند. اما فقط به این خاطر که این درمان‌ها کارگر نبوده‌اند به این معنی نیست که هیچ کاری نمی‌توان کرد. احتمال زیادی  کارهای دیگر وجود دارند که شما می‌توانید امتحان کنید. وقتی از توماس ادیسون ، مخترع لامپ تنگستن در خصوص اینکه آیا نتیجه یا موفقیتی در اختراع داشته است سوال پرسیدند او گفت:

«نتیجه ؟ چرا؟ من نتایج بسیاری بدست آورده‌ام! من 10000 راه را کشف کرده‌ام که کار نمی‌کند. من شکست نخورده‌ام. من نا امید نیستم، زیرا هر روش اشتباهی که دور ریخته شود یک قدم به جلوست …..»

یا مخترع پاستوریزاسیون، لوئیس پاستور می‌گوید:

«بگذارید به شما رازی بگویم که مرا به اهدافم رسانده است: قدرت من صرفاً از سماجت من ناشی می‌شود.»

این را تماشا کنید

بله قبل از اینکه حتی بخواهید از روش‌های سنتی برای بهتر شدن حالتان استفاده کنید، بهتر است این فیلم کوتاه (50 دقیقه‌ای) را تماشا کنید. اصرار می‌کنم که بروید و فیلم پسری که پوستش کنده می‌شود زندگی جانی کندی را ببینید.

جانی در سال 2003 در سن 36 سالگی مرد. او یک بیماری ژنتیک حاد به نام اپیدرمولیز بولوزای دیستروفیک داشت که به این معنی بود که واقعاً پوستش با کم‌ترین تماس کنده می‌شد و بدنش را با زخم‌های به‌شدت دردناک می‌پوشاند که در نهایت منجر به سرطان پوست می‌شد. به نظر می‌رسد این فیلم به سختی بتواند حال شما را بهتر کند…

جانی در ماه آخر زندگی‌اش تصمیم گرفت با کارگردانی به نام پاتریک کالرتون کار کند تا زندگی و مرگش به صورت یک فیلم مستند درآید و نتیجه یک فیلم شد که در سال 2004 به نمایش درآمد که یک فیلم فاخر، درگیرکننده و داستانی شادی آور از یک مرد است.

فیلم از واقعیت تلخ بیماری اپیدرمولیز بولوزا فرار نمی‌کند و همچنین این فیلم نوعی تجلیل از زندگی در کمال خود است. با دیدن اینکه این مرد جوان چگونه شجاعانه خود را نشان می‌دهد و او چگونه ترتیبی می‌بیند تا با زندگی خود به‌رغم تمام رنجی که می‌کشد کنار بیاید، امیدواریم که شما با آن الهام بگیرید و مشکلات فعلی خود را در پرتویی دیگر بنگرید.

همچنین توصیه می‌شود فیلم امید در حرکت (Hope in Motion) کریستوفر ریو را ببینید که در خصوص یک مرد است که با مشکل شگرف خود می‌جنگد.

نتیجه

بنابراین به یاد داشته باشید آنچه تا کنون امتحان کرده‌اید، و هر آنچه تاکنون کار نکرده است، یک قدم در جهت پیدا کردن چیزی است که کار خواهد کرد.

چیزهایی که می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید در ادامه آورده شده‌اند. لطفاً همه‌ی آن‌ها را بخوانید. سعی کنید بیش از یکی از آن‌ها را امتحان کنید، چرا که محدودیتی برای روش‌هایی که ممکن است حال شما را بهتر کند وجود ندارد. به هر حال چیزی را امتحان کنید.

 

 

www.000webhost.com